Union Square
(0)
Status
(0)
Price
(0)
Bedrooms
(0)
Bathrooms
(0)
Type
(0)
Square Feet
(0)
Amenities
(0)
Acres
(0)
Virtual
(0)
Other
(0)
Keyword
Save Search
79 Homes for Sale
in Union Square
1
2
3
4
5
6
7
Location
Map
Draw
Radius
Images
ContactInfo
Map
1
of
12
Contract
12-10-25
Union Square
altair 18, #9b
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
4
Bd
3/1
Ba
Condominium
$5,395,000
3,300
SF
Contract:
12/10/2025
$5,395,000
date
Price
variance
type
12/10/2025
$5,395,000
--
Contract
9/15/2025
$5,395,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
1
of
5
Union Square
wedgwood house, #8g
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10003
3
Bd
2
Ba
Cooperative
$2,800,000
Listed:
9/6/2025
$2,800,000
date
Price
variance
type
9/6/2025
$2,800,000
+25.00%
Listed
10/23/2018
$2,240,000
--
Sold
Images
ContactInfo
Map
1
of
3
Union Square
the victoria, #923
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10003
1
Ba
Cooperative
$525,000
Listed:
6/24/2025
$525,000
date
Price
variance
type
6/24/2025
$525,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
1
of
12
Contract
06-30-25
Union Square
swannanoa, #10_6
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10003
2
Bd
2
Ba
Cooperative
$1,395,000
Contract:
6/30/2025
$1,395,000
date
Price
variance
type
6/30/2025
$1,395,000
--
Contract
6/2/2025
$1,395,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
1
of
6
Union Square
the parker gramercy, #927
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
1
Ba
Cooperative
$600,000
Listed:
5/9/2025
$600,000
date
Price
variance
type
5/9/2025
$600,000
+3.45%
Listed
10/21/2016
$580,000
--
Sold
Images
ContactInfo
Map
1
of
4
Contract
07-07-25
Union Square
zeckendorf towers, #v27d
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10003
2
Bd
2
Ba
Condominium
$2,150,000
1,163
SF
Contract:
7/7/2025
$2,150,000
date
Price
variance
type
7/7/2025
$2,150,000
--
Contract
4/7/2025
$2,150,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
Contract
05-19-25
Union Square
the parker gramercy, #926
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
1
Ba
Cooperative
$620,000
Contract:
5/19/2025
$620,000
date
Price
variance
type
5/19/2025
$620,000
--
Contract
4/6/2025
$620,000
-4.62%
decreased
3/10/2025
$650,000
+8.33%
Listed
1/29/2020
$600,000
--
Sold
Images
ContactInfo
Map
1
of
8
Contract
04-09-25
Union Square
108 fifth avenue, #phb
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
2
Bd
3/1
Ba
Condominium
$2,475,000
1,989
SF
Contract:
4/9/2025
$2,475,000
date
Price
variance
type
4/9/2025
$2,475,000
--
Contract
3/20/2025
$2,475,000
-6.60%
decreased
2/21/2025
$2,650,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
1
of
6
Union Square
35xv, #15cd
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
4
Bd
4/1
Ba
Condominium
$10,090,000
3,500
SF
decreased:
2/21/2025
$10,090,000
(12.26%)
date
Price
variance
type
2/21/2025
$10,090,000
-12.26%
decreased
11/7/2024
$11,500,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
1
of
5
Contract
12-23-24
Union Square
25 west 15th street, #m1
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
1
Bd
2/1
Ba
Cooperative
$1,650,000
Contract:
12/23/2024
$1,650,000
date
Price
variance
type
12/23/2024
$1,650,000
--
Contract
Images
ContactInfo
Map
1
of
6
Contract
05-20-25
Union Square
25 west 15th street, #m1
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
1
Bd
2/1
Ba
Cooperative
$1,650,000
Contract:
5/20/2025
$1,650,000
date
Price
variance
type
5/20/2025
$1,650,000
--
Contract
12/23/2024
$1,650,000
--
Contract
10/24/2024
$1,650,000
--
10/24/2024
$1,650,000
--
Listed
Video
Images
ContactInfo
Map
Union Square
forena, #11a
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
3
Bd
2/1
Ba
Condominium
$4,995,000
1,648
SF
Listed:
9/12/2024
$4,995,000
date
Price
variance
type
9/12/2024
$4,995,000
--
Listed
Open House
9-14-25
|
12:00 PM - 1:00 PM
Open House
9-11-25
|
1:00 PM - 2:00 PM