Union Square
(0)
Status
(0)
Price
(0)
Bedrooms
(0)
Bathrooms
(0)
Type
(0)
Square Feet
(0)
Amenities
(0)
Acres
(0)
Virtual
(0)
Other
(0)
Keyword
Save Search
79 Homes for Sale
in Union Square
1
2
3
4
5
6
7
Union Square
the parker gramercy, #924
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
1
Ba
Cooperative
$575,000
decreased:
7/10/2025
$575,000
(3.36%)
date
Price
variance
type
7/10/2025
$575,000
-3.36%
decreased
3/28/2025
$595,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
Union Square
4 west 16th street, #7b
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
1
Bd
1
Ba
Cooperative
$1,400,000
Contract:
4/28/2025
$1,400,000
date
Price
variance
type
4/28/2025
$1,400,000
--
Contract
3/17/2025
$1,400,000
--
Listed
3/17/2025
$1,400,000
--
Images
ContactInfo
Map
Contract
06-12-25
Union Square
the victoria, #phd
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10003
1
Bd
1
Ba
Cooperative
$1,150,000
Contract:
6/12/2025
$1,150,000
date
Price
variance
type
6/12/2025
$1,150,000
--
Contract
4/21/2025
$1,150,000
-4.17%
decreased
2/20/2025
$1,200,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
Union Square
the victoria, #1622
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10003
1
Ba
Cooperative
$665,000
Listed:
2/13/2025
$665,000
date
Price
variance
type
2/13/2025
$665,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
Contract
06-06-25
Union Square
zeckendorf towers, #p9de
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10003
2
Bd
2
Ba
Condominium
$2,250,000
1,340
SF
Contract:
6/6/2025
$2,250,000
date
Price
variance
type
6/6/2025
$2,250,000
--
Contract
5/13/2025
$2,250,000
-1.75%
decreased
4/9/2025
$2,290,000
+1.78%
increased
3/24/2025
$2,250,000
-1.75%
decreased
1/9/2025
$2,290,000
-4.54%
decreased
12/31/2024
$2,399,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
Union Square
35xv, #15cd
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
4
Bd
4/1
Ba
Condominium
$11,500,000
3,500
SF
Listed:
11/7/2024
$11,500,000
date
Price
variance
type
11/7/2024
$11,500,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
Contract
10-31-25
Union Square
forena, #11a
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
3
Bd
2/1
Ba
Condominium
$4,750,000
1,648
SF
Contract:
10/31/2025
$4,750,000
date
Price
variance
type
10/31/2025
$4,750,000
--
Contract
5/31/2025
$4,750,000
-4.90%
decreased
5/18/2025
$4,995,000
-0.06%
decreased
4/21/2025
$4,998,000
-0.02%
decreased
2/26/2025
$4,999,000
+0.08%
increased
9/30/2024
$4,995,000
-9.18%
decreased
9/12/2024
$5,500,000
--
Listed
Open House
9-11-25
|
11:00 AM - 12:00 PM
Open House
9-12-25
|
11:00 AM - 12:00 PM