Union Square
(0)
Status
(0)
Price
(0)
Bedrooms
(0)
Bathrooms
(0)
Type
(0)
Square Feet
(0)
Amenities
(0)
Acres
(0)
Virtual
(0)
Other
(0)
Keyword
Save Search
79 Homes for Sale
in Union Square
1
2
3
4
5
6
7
Location
Map
Draw
Radius
Images
ContactInfo
Map
1
of
6
New Listing
5 days ago
Union Square
17 east 17th street, #5
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10003
2
Bd
2
Ba
Condominium
$2,695,000
1,517
SF
Listed:
5/18/2026
$2,695,000
date
Price
variance
type
5/18/2026
$2,695,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
1
of
3
Union Square
17 west 17th street, #6
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
4
Bd
4/1
Ba
Cooperative
$5,995,000
4,700
SF
Listed:
5/5/2026
$5,995,000
date
Price
variance
type
5/5/2026
$5,995,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
1
of
3
Union Square
57 irving
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10003
5
Bd
5/2
Ba
Condominium
$11,750,000
5,744
SF
Listed:
4/17/2026
$11,750,000
date
Price
variance
type
4/17/2026
$11,750,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
1
of
3
Union Square
zeckendorf towers, #p18e
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10003
1
Bd
1
Ba
Condominium
$1,275,000
Listed:
4/7/2026
$1,275,000
date
Price
variance
type
4/7/2026
$1,275,000
+2.82%
Listed
3/8/2018
$1,240,000
--
Sold
Images
ContactInfo
Map
1
of
3
Contract
05-04-26
Union Square
chelsea lane, #14gs
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
1
Bd
1
Ba
Cooperative
$899,000
Contract:
5/4/2026
$899,000
date
Price
variance
type
5/4/2026
$899,000
--
Contract
4/7/2026
$899,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
1
of
4
Contract
05-22-26
Union Square
altair 18, #3a
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
3
Bd
2/1
Ba
Condominium
$3,995,000
3,007
SF
Contract:
5/22/2026
$3,995,000
date
Price
variance
type
5/22/2026
$3,995,000
--
Contract
4/1/2026
$3,995,000
--
9/15/2024
$3,995,000
-9.10%
decreased
3/21/2024
$4,395,000
+14.16%
Listed
5/5/2021
$3,850,000
--
Sold
Images
ContactInfo
Map
1
of
3
Reduced
05-14-26
Union Square
chelsea lane, #2as
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
1
Bd
1
Ba
Cooperative
$799,000
decreased:
5/14/2026
$799,000
(5.89%)
date
Price
variance
type
5/14/2026
$799,000
-5.89%
decreased
4/22/2025
$849,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
1
of
4
Union Square
35xv, #11e
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
1
Bd
1
Ba
Condominium
$1,875,000
917
SF
decreased:
4/22/2026
$1,875,000
(4.82%)
date
Price
variance
type
4/22/2026
$1,875,000
-4.82%
decreased
3/16/2026
$1,970,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
1
of
7
Union Square
57 irving, #5
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10003
3
Bd
3/1
Ba
Condominium
$5,750,000
2,872
SF
Listed:
3/11/2026
$5,750,000
date
Price
variance
type
3/11/2026
$5,750,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
1
of
18
Union Square
20 east 17th street, #7
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10003
3
Bd
2
Ba
Condominium
$3,800,000
2,125
SF
Listed:
3/10/2026
$3,800,000
date
Price
variance
type
3/10/2026
$3,800,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
1
of
3
Union Square
chelsea lane, #4ln
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
1
Bd
1
Ba
Cooperative
$925,000
725
SF
decreased:
5/14/2026
$925,000
(3.55%)
date
Price
variance
type
5/14/2026
$925,000
-3.55%
decreased
3/10/2026
$959,000
--
Listed
Images
ContactInfo
Map
1
of
3
Union Square
chelsea lane, #9ls
Union Square
,
Manhattan
,
NY
10011
1
Ba
Cooperative
$749,000
Listed:
3/3/2026
$749,000
date
Price
variance
type
3/3/2026
$749,000
--
Listed
Open House
5-24-26
|
8:00 PM - 8:30 PM
Open House
5-24-26
|
8:00 PM - 8:30 PM